Ръководството на футболният клуб Пирин Благоевград е изпратило официално писмо до министър-председателя на Република България г-н Кирил Петков с копие до министъра на МВнР г-жа Теодора Генчовска, с което заявява намерението си да изпрати своя клубен автобус за превозването на бежанци от войната в Украйна към България и изпращането на хуманитарна помощ на пострадалите от военните действия там, съобщават от клуба.
Инициативата е лично на собственика на ФК Пирин Пол Белогур, който е категоричен, че всяка една страна трябва да помогне на хората, страдащи от военната инвазия на Русия в Украйна.
“Абсолютно наясно съм колко тежка е ситуацията в Украйна, тъй като в страната живеят и работят мои служители от IT сектора, обслужващи и медийната група на която съм собственик – Vermont News & Media. От разказите им разбирам, че на доста места в страната хората вече имат спешна нужда от храна, вода и лекарства“, сподели Пол Белогур пред вестник Brattleboro Reformer.
„Страхът е обзел всички, насилието е навсякъде. Призовавам правителството на САЩ да премахне визовия режим за бежанци от Украйна, за да се помогне реално на хората. Положението е изключително тежко и се надявам, че всички ще се обединим срещу тази агресия, срещу войната и страданието на хората“, каза още Пол Белогур пред изданието, цитирано от сайта на Пирин.
Вестникът е третият по тираж всекидневник в американския щат Върмонт и е част от медийната група Vermont News & Media, собственост на президента на Пирин.