Габриела Георгиева е на полуфинал на Световното първенство по плуване

Габриела Георгиева
11:03, 23.06.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Българската състезателка Габриела Георгиева се класира за полуфиналите на Световното първенство по плувни спортове, което се провежда в Будапеща.

Тя финишира за 2:12.69 минути на 200 метра гръб и влезе в късната сесия тази вечер с 12-о време. БНТ 3 ще излъчва на живо полуфиналите след 19.00 часа.

Габриела Георгиева направи много добро плуване в първата част от дистанцията, като се движеше на втората позиция, но в заключителните метри леко изостана и завърши на 3-о място в серията. Това е първи полуфинал на голямо първенство за националната състезателка.

Според регламента напред продължават само плувците, дали най-добрите 16 времена.

Другите двама български представители отпаднаха в сериите.

Антъни Иванов завърши на 35-о място на 100 метра бътерфлай. Той остана на 8-а позиция в своята серия, след като завърши с време 53.36 секунди.

Калоян Братанов раздели 38-ото място с китаеца Чангао Ванг с време 22.68 секунди на 50 метра свободен стил.

За сметка на това синът на големия български плувец от близкото минало Цветан Голомеев – Кристиян Голомеев, който се състезава за Гърция, намери място на полуфиналите в тази дисциплина. Той влезе със седмо време - 21.90 секунди, на 50 метра свободен стил.

06:30, 18.07.2024
На живо по БНТ 3: Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица
00:00, 18.07.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Георги Дерменджиев: Стана по трудния начин, но се получи
22:39, 17.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Българските рефери са обнадеждени, че съдийството се развива в правилната посока
22:26, 17.07.2024
Чете се за: 01:57 мин.