Габриела Стоева и Евгени Панев се класираха за втори кръг на турнир по бадминтон в Египет без игра

Утре българският тандем ще играе с четвъртите поставени Ян Ортю и Каролин Раклос (Швейцария).

Габриела Стоева
22:40, 10.10.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Габриела Стоева и Евгени Панев се класираха за втория кръг на смесени двойки на международния турнир по бадминтон в Кайро (Египет).

Българският тандем, който преодоля квалификациите, спечели без игра след отказ на съперниците им Юсиф Мохамед и Гана Елвазери от Египет. Утре двамата ще играят с четвъртите поставени Ян Ортю и Каролин Раклос (Швейцария).

Мартин Хлебарски и Панев загубиха на двойки мъже от представителите на домакините Абделрахман Абделсатар и Монтасер Махмуд с 18:21, 10:21 за 25 минути.

По-рано днес Стефани Стоева стартира с победа на единично жени. Тя победи без проблеми Садхана Фенелон (Индия) с 21:10, 21:10 за 26 минути. Следващата ѝ съперничка ще бъде водачката в схемата Вивиен Шандорази (Унгария).

Християна Тодорова бе избрана с пълно единодушие за председател на Съдийската комисия към БФХГ