Гълъбинов вкара два гола и донесе първата победа за Специя в елита

21:34, 30.09.2020
Чете се за: 00:48 мин.
гълъбинов вкара два гола донесе първата победа специя елита

Андрей Гълъбинов вкара два гола и донесе първата победа за Специя през новия сезон в италианската футболна Серия "А", след победа с 2:0 като гости на Удинезе.

Така българският нападател вече е с три попадения от само два кръга в елита.

Иначе още във 2-та минута гол на Матео Ричи за Специя бе отменен, а Гълъбинов откри резултата в 29-та, след като получи центриране от Еманюел Джеси и вкара с глава топката в мрежата на Хуан Мусо.

Клаудио Терци остави гостите с човек по-малко след втори жълт картон в 65-та минута, но Специя не само удържа победата, а и стигна до втори гол.

В петата минута на добавеното време отново Гълъбинов ополозотвори пас на вратаря и, останал очи в очи Мусо, го преодоля за втори път.

Така гостите стигнха до първата си победа през сезона.

Интер пък записа втори успех, след като надви с 5:2 Беневенто в друг отложен мач от първия кръг.

Ромелу Лукаку се разписа на два пъти в 1-та и 28-та минута, а Роберто Галиардини също беше точен между двете попадения, за да направи мача лесен за "нерадзурите".

Беневенто върна едно попадение в 34-та минута чрез Джанлука Капрари, преди Ашраф Хакими в края на първата част и Лаутаро Мартинес двадесетина минути преди края, да докарат нещата до 5:1 в полза на тима на Антонио Конте.

До края остана време за Капрари да отбележи и второто си попадение за крайното 5:2.

Рентабилна ли е инвестицията във фотоволтаични системи?