От днес Гърция отваря повечето магазини за търговия на дребно, въпреки стабилното ниво на инфекции с COVID-19 и двуцифрените смъртни случаи.
Позволявайки на хората да излязат извън домовете си с подобряването на времето, правителството се надява да намали щетите върху икономиката, която понесе сериозен удар върху приходите от намаления туризъм.
Отварянето няма да бъде пълно и ще е необходимо спазването на определени изисквания.
Ще работят само услугите "click away" и "click in shop", които предвиждат получаване на предварително направена поръчка или посещение в магазина след предварително запазен час. Предвижда се в магазините да бъдат допускани едновременно до 20 души.
Гърция остава затворена за граждани на трети страни до 19 април
Гражданите ще разполагат най-много с 3 часа за пазаруване веднъж на ден, след като са изпратили предварително на специален номер SMS с имената си и получат отговор с разрешение за посещение в магазина.
Самите магазини ще работят в съответствие с протокол, който позволява присъствието на един човек на площ от 25 квадратни метра.
Повторното отваряне в понеделник не засяга универсалните магазини и моловете, чиято работа ще бъде преоценена по-късно през април.
Ограниченията за търговия на дребно остават в сила и в райони около Солун и Патра заради пиковете в броя на заразените.
"Визия нула": Как Гърция намали с 22% фаталните катастрофи по пътищата в страната
Европа в пламъци: Продължава борбата с пожарите в Гърция, Испания и Нидерландия
Измерване на Дунав в милиметри: От екологична кризата се превръща в икономическа
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-тия километър
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?