17-годишната българка даде пет гейма на унгарка.
Валерия Гърневска се класира за полуфиналите на сингъл при девойките на турнир от категория J100 на ITF в Никозия (Кипър).
17-годишната българка спечели на четвъртфиналите с 6:3, 6:2 срещу Луиза Бевиз (Унгария). Това е трета поредна победа за Гърневска на турнира при само един загубен сет.
За място на финала тя ще играе срещу победителката от мача между първата поставена Полина Кухаренко (Русия) и Лиза Рихтерман (Израел).
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района