Служители на ГДБОП неутрализираха престъпна група, занимавала се с изготвяне и разпространение на фалшиви документи, съобщиха от МВР.
Разкрита е работилница, иззети са компютър, принтер, скенер, ламинатор и множество материали за изработване на фалшификатите. Задържани са четирима души, на които Окръжната прокуратура в Шумен е повдигнала обвинения, допълват от вътрешното министерство. На двама от участниците в групата е наложена мярка за неотклонение – на единия „задържане под стража“, а на другия – „парична гаранция“.

Специализираната полицейска операция е извършена на територията на областите Ямбол, Пазарджик, Пловдив, Разград и Шумен на 8 юни. Документите са били предназначени за използване на територията на Европейския съюз.
При обиските и претърсванията на две моторни превозни средства и на шест адреса са намерени и иззети неистински български и чужди документи за самоличност – паспорти, лични карти и шофьорски книжки. На един от адресите е разкрита и работилница, използвана от групата за изготвянето им.

Снимки: МВР
С 45% са се увеличили осъществените специализирани полицейски операции от ГДБОП през 2022 г., съобщи на 16 март тогавашният директор на службата главен комисар Калин Стоянов, по време на отчет за дейността на главната дирекция.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Над 11,5 млн. лева недекларирана валута е задържана на „Капитан Андреево“ през 2025 годна
100 000 лева гаранция за шефа на АГ болница в Пловдив, обвинен за присвояване на милиони
При обира в „Красно село“ заплашили продавачката с предмет, приличащ на ръчна граната
Трагичен старт на годината: Около 40 загинали и 100 ранени при пожар в курорта Кран Монтана