Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев демонстрира спокойствие и увереност на днешната пресконференция преди финала за Купата на България срещу Ботев Пловдив.
Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев демонстрира спокойствие и увереност на днешната пресконференция преди финала за Купата на България срещу Ботев Пловдив. От думите му стана ясно, че е наясно със състава, всички елементи от играта са тренирани, а също така и неговите футболисти имат достатъчно опит в такива мачове. Единствено отказа да назове своя тим като фаворит, защото турнирен мач – особено финал за национална купа, е непредвидим.
"При нас всичко е нормално, винаги съм искал това от футболистите – бързо да преминават като настройка от един в друг мач. Шампиони сме, вярно, но гледаме и към купата", започна опитният специалист.
Последната среща на двата тима беше на 10-и март в 24-ия кръг от редовния сезон, когато шампионите спечелиха с 2:0. Дерменджиев беше попитан дали има общо между двата двубоя.
"Разбира се, че е различен мач – директен за трофей в един мач и футболистите са наясно. Това са мачове, които трябва да спечелят".
Също така имаше въпрос и дали е съгласен с думите на Душан Керкез – наставник на Ботев, който по-рано днес обяви разградчани за фаворити в двубоя, който започва в 19.00 часа на националния стадион "Васил Левски".
"В тези мачове няма фаворит, защото в един мач и то такъв, всичко може да се случи. Тук е момента да поздравя Душан Керкез за работата, която свърши, защото той е човекът, който доведе Ботев (Пловдив) до този финал. Но едва ли могат да ни изненадат, както и ние тях. В България много трудно един отбор може да изненада противника си. Но има няколко неща, които съм ги казал в съблекалнята – за силни и слаби страни".
И как се печели такъв мач?
"Трябва да се помни, че трофеят се решава в една срещат. И независимо от разликата в класите – ако има такава разлика, ние трябва да сме на 100 % готови".
В отбора няма нови контузени играчи, като единствено такъв е Аслак фон Витри, но десният бранител не тренира вече три седмици и това не е новина. Крилото Бърнард Текпетей е наказан, тъй като получи червен картон в последния мач от първенството с ЦСКА-София.
"Да, ясна е липсата на Текпетей и той е футболист, който винаги започна като титуляр. Но имаме достатъчно играчи и имаме хора, които ще го заместят. Разбира се, че съм наясно със стартовите 11, но по-важно е какво ще се случи накрая на мача. Всичко е тренирано, готови сме и за продължения, и за дузпи", каза Дерменджиев.
През миналата година Лудогорец постигна дубъл, като триумфира и с титлата, и с Купата. Но това се очертава като традиция при Ивайло Петев, тъй като само с него има такива постижения в Разград. Разклатен от неубедителни резултати, Лудогорец смени Петев с Дерменджиев и през пролетта тимът почти не допуска загуби. Как го е постигнал, беше следващият въпрос.
"На първо място беше важно да създадем една добра атмосфера. Защото знаете, че всеки иска да играе и когато едни футболисти не играят, те започват да се сърдят. И няма как всички да играят, такава е практиката. Така обстановката, която създадохме, вече е печеливша. Но и тези, които не започват като титуляри, те първо са готови на 100 процента да влязат, а и след това искат отборът да печели колкото и титулярите. Но най-важното е, че всеки разбра – нито един мач не е спечелен, докато не завърши", каза Дерменджиев.
Той отказа да говори за трансферите и потвърди, че практиката е, че клубът има принцип да обявява такива действия, когато са се случили и предстои представяне.
"Може би предимство за нас е, че играчите знаят как да печелят такива мачове. Но и Ботев ще бъдат крайно мотивирани да се докажат пред техните фенове, които ще бъдат многобройни", завърши треньорът.
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро
Брюксел увери, че ще спази своята част от сделката след ултиматума на Тръмп