Георги Минчев с два гола при разгром на Юмраниеспор в Турция

Българинът беше избран и за играч на мача

георги минчев два гола разгром юмраниеспор турция
Снимка:
23:15, 22.09.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Българският национал Георги Минчев вкара два гола за успеха на Юмраниеспор с 5:2 над Аданаспор в среща от 6-ия кръг на турската Първа лига, второто ниво в страната.

Роденият в Русе голмайстор игра пълни 90 минути и се разписа в 56-ата минута от дузпа за 4:1 и в 79-ата за 5:1. Специално второто попадение се получи много красиво и публиката дълго аплодира българина. Баръш Екинджиер проби от ляво и центрира. Минчев изчака топката да започне да пада към задната греда, обърна тялото си и с левия крак я изпрати безпощадно в мрежата на гостите.

Минчев беше избран и за играч на мача, както и оценен с три звезди от вестник Фанатик. Освен двата гола, той създаде още две стопроцентови положения, които обаче бяха пропуснати от Бени и Огюз Йълдъръм. В първата ситуация португалското крило Бени остана сам срещу вратаря, но стреля неточно.

По този начин бившият футболист на ЦСКА, Литекс, Царско село и Локомотив (Пловдив) има вече четири попадения в шест мача от първенството. А Юмраниеспор събира 10 точки и се изкачи на 6-о място в класирането, в зоната на участващите в плейофите за промоция в Суперлигата.