В лагера на Лудогорец гледат с оптимизъм към предстоящата среща от Лига Европа.
Лудогорец ще се срещне с Лацио отново след 10 години, а единственият футболист, който и тогава, и днес е в състава на българските шампиони е защитникът Георги Терзиев. През февруари 2014-а година обаче той остава на пейката и в двата мача, но е усетил атмосферата от крайния успех на тима.
Разградчани заминаха днес за Рим, като в групата попадна и полския полузащитник Якуб Пьотровски, избран през 2023-а година за най-добър на своята позиция, а също така и за най-добър чужденец.
"Силно се надявам утре да се представим на едно добро ниво, защото имам щастието лично аз да съм бил там. И спомените наистина са много хубави. И се надявам да останат същите спомени и да направим добър мач, да вземем три точки. Защото в предишните мачове играхме добре, но нещо все ни липсваше. И дано утре това малкото, което липсваше, да бъде за нас", започна юношата на Нафтекс (Бургас).
На въпрос как Лудогорец ще се пребори за класиране по-нататък в турнира, след като има една точка за момента, но пък предстоят още четири мача, той отговори обнадеждаващо.
"Досега наистина играхме добре в европейските мачове, но да вземем точка или три, все нещо ни бягаше. Нямаме поставена цел отборът да продължи напред. За нас е по-важно отборът да изглежда добре и колкото е възможно, повече точки да се трупат", допълни той.
На същото се надява и изпълнителният директор на клуба Ангел Петричев. Според него, Лудогорец до момента се е представял много добре, но ги преследва малшанс.
"Направихме много големи мачове през настоящата кампания. За съжаление, резултатите все ги няма. Но Лудогорец показа много добро лице и в Пилзен, и в Брюксел, да не говорим и за мача в Разград срещу Атлетик Билбао. Просто липсата на шанс ни лиши от повече точки и победи", каза още шефът.
Петричев смята, че отборът може да мечтае за добър резултат при визитата си в Рим.
"Проучен е добре отборът на Лацио. Знаем в каква форма се намират. Ще ни бъде много трудно, но имаме право да мечтаем. Имаме четири мача още и в тях има реални шансове да съберем точки, за да продължим напред в турнира", добави Петричев.
Лудогорец е на 34-о място от 36 отбора в общото класиране на Лига Европа с 1 точка, докато Лацио е на върха с 12 – пълен актив от четирите мача. Главен съдия на двубоя ще бъде Дуйе Струкан от Хърватия.
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“