Георги Вангелов загуби битката за бронза

Георги Вангелов
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo
13:25, 05.08.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Българският борец Георги Вангелов загуби битката за бронзовия медал в олимпийския турнир в свободния стил до 57 килограма. По този начин той завършва на 5-о място в крайното подреждане.

Георги Вангелов не успя да се справи с Нурислам Санайев (Казахстан) и претърпя поражение в двубоя с 1:5 точки.

Българинът не намери начин да се противопостави на своя съперник. Санайев поведе още в началото, като след първата част от 3 минути поведе с 3:0 точки. Казахстанецът продължи да доминира и увеличи преднината си на 5:0. В заключителните секунди Георги Вангелов рискува, но без резултат – загуба с 1:5 точки.

Нашият представител беше изключително разочарован след поражението си.

"Кое да е трудно? Беше си трудно, опонентът излезе, бори се и спечели. Той е затворен борец, направи си тактиката и спечели. На крачка от медала съм, губя състезанието, няма как да съм доволен", сподели дебютантът ни на Олимпийски игри.

Българинът стартира убедително участието си в Токио. Вчера той победи на 1/8-финалите с технически туш Абделхак Кербаше (Алжир), но след това отстъпи на Кумар Рави. Индиецът обаче достигна до финала, с което изтегли нашия състезател на репешажите. Там Георги Вангелов тушира Оскар Урбано Тигрерос от Колумбия и след 5.21 минути срещата приключи.

Министър Кирил Петков връчи два сертификата за насърчаване на инвестициите
Комисар Николов: Очакваме силен вятър, който много ще усложни ситуацията с пожарите