ГЕРБ също излезе с позиция по повод одобреното от служебното правителство изграждане на частна болница "Мама и аз" в София. Премиерът Димитър Главчев подчерта, че финансирането за държавната детска болница е осигурено и че няма колизия между двете лечебни заведения.
Ето и цялата позиция:
"Проектът по изграждането на държавна национална детската болница стартира в управлението на ГЕРБ през 2020 г. и с решение на Министерски съвет беше определен за обект с национално значение.
ГЕРБ винаги е подкрепяла и подкрепя този проект - за изграждането на държавна национална детската болница, като проект със стратегическо значение за България.
Напомняме, че след консултации с Обществения съвет внесохме проект на решение в НС за ускорено изграждане на националната детска болница. Народното събрание гласува проекта на решение единодушно на 14 февруари 2024 г.
Очакваме всички правителства - независимо служебни или редовни - да работят за изпълнението на този национален приоритет."
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив