ГЕРБ-СДС е внесла кандидатурата на Орлин Колев за съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание, показва справка на сайта на парламента. Така номинациите стават две - на Колев и на Йонко Грозев, предложен от ПГ "Продължаваме Промяната" - "Демократична България".
Орлин Колев е един от най-високо оценяваните преподаватели от студентите, обучаващи се в неговите лекционни курсове. В допълнение относно наличие на висок професионализъм може да се добави и защитената от кандидата дисертация за придобиване на образователна и научна степен "доктор" в областта на конституционното право, се посочва в аргументите.
В сферата на практиката, професионализмът на Орлин Колев главно се изразява чрез работата му като член на Комисията за защита от дискриминация. В немалко случаи се е стигало до промяна на действаща нормативна уредба, въз основа на производства, инициирани от Орлин Колев, пише още в мотивите.
Росен Желязков върна на президента мандата за съставяне на правителство неизпълнен
Валери Жаблянов: БСП трябва да излезе с ясни ангажименти към българските избиратели
Костадин Костадинов: Къде е реакцията на нашите партньори от ЕС след нападението на посолството ни в Скопие?
Българският посланик в Скопие след нападението: Безнаказаността не допуска превенция, а насърчава посегателствата
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме