Общинските съветници от ГЕРБ-СДС няма да допуснат ситуация, в която да няма педиатрично отделение в Пета градска болница, тъй като там освен хора от София се лекуват и от страната. Според тях е необходимо допълнително материално финансиране, с което ще могат да се увеличат парите на медиците, което да бъде от СО и извън обхвата на здравната каса.
"Тя е най-голямата общинска болница, най-голям бенифициент на това финансиране. Месечно финансирането трябва да бъде в размер над 360 хиляди лева. Ние ще настояваме за по-значително увеличение, тъй като само разходите за 24 година, които се покриват и с това перо са нараснали с 22 процента. Прогнозите като предвид инфлацията за тази година и различни други рискове ще бъдат между 18 и 20 процента", заяви д-р Антон Койчев от ГЕРБ-СДС.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг