Гергана Иванова със силно представяне при успех на Измит над Бурса

Карина Константинова и отборът на Кара Трутнов допуснаха четвърто поредно поражение в Чехия

Гергана Иванова
18:13, 04.02.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националката Гергана Иванова игра на ниво при победата на Измит у дома срещу гостуващия Бурса със 77:71 (20:21, 18:21, 19:16, 20:13) в мач от 23-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова завърши 10 точки, 2 борби и 4 отнети топки за 20:52 минути на паркета.

Измит има актив от 14 победи и 8 загуби, заемайки четвърто място в класирането. На 15 февруари Иванова и съотборничките й ще гостуват на Несибе Айдън.

Българката Карина Константинова и отборът на Кара Трутнов допуснаха четвърто поредно поражение в елита на Чехия, след като загубиха като гост на Бърно с 43:91 (12:29, 10:25, 8:18, 13:19) в двубой от 15-ия кръг.

Националката започна в стартовата петица и се отличи с 8 точки, 5 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 28:08 минути.

Кара се намира на последно място във временното класиране с 2 победи и 13 загуби.