Германия вкара седем гола във вратата на Латвия

от БНТ , Източник: БГНЕС
08:33, 08.06.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Германия разгроми Латвия със 7:1 в контролен мач, игран в Дюселдорф.

Играчите на Бундестима си осигуриха солидна преднина до почивката, след като отбелязаха пет безответни гола.

Техни автори станаха Робин Госенс (19'), Илкай Гюндоган (21'), Томас Мюлер (27') и Серж Гнабри (45'), а Роберт Озолс си вкара автогол (39'). През втората част точни за германците бяха Тимо Вернер (50') и Лерой Сане (76'), а почетното попадение за латвийците отбеляза Алексей Савелеев четвърт час преди края.

Германия провежда подготовката си за Евро 2020, което стартира на 11 юни, петък. Германците са в група Е с отборите на Франция, Унгария и Португалия.

В други контроли в понеделник Сърбия и Ямайка завършиха 1:1, Украйна се наложи над Кипър с 4:0, Фарьорски острови срази Лихтенщайн с 5:1, а Андора и Гибралтар не си отбелязаха гол - 0:0.