Ливърпул не се затрудни при класическата победа над Нотингам Форест

Мърсисайдци се наложиха с 3:0 над тима от Мидландс

17:57, 29.10.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Ливърпул Мохамед Салах Алексис Макалистър

Ливърпул победи Нотингам Форест с 3:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Диого Жота и Дарвин Нунеш се разписаха преди почивката, преди Мохамед Салах да подпечата успеха на тима си.

Мърсисайдци закономерно наложиха домакински натиск на стадион "Анфийлд" и заслужено поведоха в резултата в 31-ата минута. Мат Търнър спаси шут от движение на Дарвин Нунеш, но Диого Жота бе точен при добавката на празна врата.

Възпитаниците на Юрген Клоп усетиха колебание у съперника и бързо нанесоха втори удар. Доминик Собослай проби до аут линията и върна назад към Дарвин Нунеш, който засече топката с едно докосване за 2:0.

След почивката домакините продължиха да бележат. Мат Търнър излезе извън наказателното поле в опит да изчисти топката, но се размина с нея. Мохамед Салах я изпрати в опразнената врата.

Най-чистото положение за гостите дойде в 86-ата минута, когато Антъни Еланга стреля от воле в напречната греда.

В добавеното време на сблъсъка Коуди Гакпо изпрати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено поради засада.

Ливърпул се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 23 точки. Нотингам Форест се смънка до 16-ото място с 10 пункта.