героите регилон дайър спасиха живот време мач
11:38, 18.10.2021
5264
Чете се за: 04:25 мин.

Футболистът на Тотнъм Серхио Регилон се превърна в звезда не само за своите фенове, но и за тези на съперника Нюкасъл. Този път обаче не става дума за таланта му на терена, а за бързата му реакция по време на мача между двата тима в неделя.

Левият защитник на „шпорите“ беше човекът, който насочи вниманието на съдията, за да спре мача и да се окаже помощ на фен на трибуните на „Сейнт Джеймс Парк“.

Той даде знак на рефера, че трябва да се прекъсне играта на терена в края на първото полувреме на двубоя от Висшата лига на Англия между Нюкасъл и Тотнъм (2:3).

Малко по-късно се оказа, че един от привържениците на „свраките“ е колабирал. По-късно той бе откаран в местна болница. Фенът е бил стабилизиран и няма опасност за живота му.

Бързата реакция на Серхио Регилон е била от решаващо значение.

Инцидентът се случи на Източната трибуна от лявата страна, на която той играе. Защитникът предупреди съдията Андре Маринер, че има суматоха в тълпата, в момент, в който „шпорите“ се подготвяха да изпълнят корнер.

„Чухме феновете да крещят“, заяви Регилон пред Sky Sports веднага след срещата.

„Видях човек да лежи на земята и беше много разтревожен. Отидох до съдията и му казах, че трябва да спрем мача, защото не може да продължим в тази ситуация. Мисля, че сега човекът е добре. Това е най-важно от всичко“, каза още бранителят на Тотнъм.

При завръщането си на терена, за да доиграят последните минути от първото полувреме, след като играчите бяха изведени от терена, Серхио Регилон получи бурни аплодисменти от феновете на Нюкасъл.

Знак на уважение и признателност.

Футболистът заслужи още едно признание за своите героични действия, както и съотборникът му Ерик Дайър, като двамата бяха избрани за „Играч на мача“.

Веднага след като е разбрал, че нещо не е наред на трибуните, Ерик Дайър се втурнал към другата страна на терена и бързо поискал медиците от щаба да вземат дефибрилатор.

Връщайки се към спешната ситуация, Хари Кейн сподели след мача: „На първо място искам да изпратя най-добри пожелания към човека на трибуните. Разбрахме, че е стабилизиран. Благодарим на екипите за спешна помощ, феновете, които правеха сърдечен масаж, надявам се той да е добре и му желаем всичко най-добро от Тотнъм.“

"Мисля, че е добре за нас да знаем, че отстрани на пейката има дефибрилатори, очевидно не знаем дали имат такива на трибуните. Мисля, че Ерик отиде само да попита дали имат такъв“, каза още нападателят на Тотнъм.

Действията на Дайър и Регилон напомниха за героичната реакция на играчите на националния отбор на Дания, особено тези на Симон Каяер в момента, в който Кристиан Ериксен претърпя сърдечен арест по време на Евро 2020.

„Шпорите“ победиха при гостуването си 3:2 Нюкасъл. Инцидентът се разигра в 40-ата минута на двубоя при 2:1 в полза на гостите от Лондон. Около 10 минути по-късно съдията поднови мача, като добави 7 минути за първото полувреме.

Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Съдия от Стара Загора е открит прострелян в дома си, работят по версия "самоубийство"