Глазгоу Рейнджърс и Селтик не излъчиха победител на „Айброкс“ в дерби с четири попадения

17:01, 02.01.2023
Чете се за: 02:05 мин.
глазгоу рейнджърс селтик излъчиха победител bdquoайброксldquo дерби четири попадения

Отборите на Глазгоу Рейнджърс и Селтик завършиха наравно 2:2 в голямото дерби на Шотландия от 20-ия кръг на местната Висша лига.

„Детелините“ започна по-активно срещата и откриха резултата на стадион „Айброкс“ в петата минута Дайсен Маеда, който се възползва от група грешка на домакинската отбрана.

Рейнджърс възстановиха равенството в самото начало на втората част, когато Фешън Сакала увлече трима противникови играчи и изведе по левия фланг Райън Кент, а той от своя страна с изстрел с десния крак разпечата вратата на Джо Харт.

„Сините“ направиха пълен обрат само пет минути след изравнителното попадение. Отново Сакала бе в центъра на събитията, когато проби в половината на Селтик и нахлу в наказателното поле, където бе съборен на земята от закъснелия шпагат на бранителя Карл Старфелт и главният рефер отсъди дузпа в полза на Глазгоу Рейнджърс. Зад топката застана капитанът на тима Джеймс Таверние, който се разписа за 2:1.

Футболистите на Селтик успяха се добраха до точката след късен гол, отбелязан в 88-ата минута. След центриране отдясно в пеналтерията на домакините, топката се озова в централния нападател Кього Фурухаши, който с изстрел от близка дистанция оформи крайния резултат 2:2

В класирането Селтик е лидер с 55 точки, докато Глазгоу Рейнджърс е втори с 46 пункта.