В Шумен водата все още не става за пиене.
Последните лабораторни изследвания на Регионалната здравна инспекция показват, че има завишена мътност и наличие на остатъчен хлор над нормативните изисквания.
Затова все още от здравната инспекция препоръчват да не се полза за пиене.
Проблемите са от две седмици, като освен за пиене водата не трябва да се използва и за готвене.
"Подготвени сме за тази ситуация, във всяка група се поръчва трапезна вода, има диспенсъри, в кухнята ежедневно се поръчват туби както за приготвянето на храната, така и за миене на плодове и зеленчуци. При сервирането на храната използваме прибори за еднократна употреба - картонени чаши и чинии", заяви в "Денят започва" Дарина Димитрова, директор на ДГ "Космонавт"в Шумен.
По думите ѝ здравето на децата е най-важно.
"До момента няма данни за сигнали от родители за притеснение от тяхна страна", допълни Юлияна Христова, Община Шумен.
Вижте още във видеото.
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат