Гол от дузпа донесе успеха на Лацио срещу Удинезе

23:55, 21.05.2023
Чете се за: 01:27 мин.
гол дузпа донесе успеха лацио удинезе

Отборът на Лацио се върна на третото място в подреждането на италианската Серия "А", след като надигра с минималното 1:0 като гост Удинезе в среща от 36-ия кръг.

Единственото попадение за "римските орли" реализира капитанът Чиро Имобиле, който беше точен от дузпа в 61-ата минута.

Наказателният удар в полза на столичани пък беше отсъден за нарушение срещу самия Имобиле от страна на Адам Мазина.

Пет минути преди края на редовното време домакините от Удинезе все пак вкараха топката във вратата, но изравнителното попадение на Иля Несторовски не бе зачетено заради засада на северномакедонеца.

В класирането Лацио отново се изкачи до 3-ото място с актив от 68 точки и при още един успех ще си гарантира място в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. Удинезе пък заема 12-ата позиция с 46 пункта.

Слави Трифонов: ИТН няма да участва и да подкрепи кабинет на ГЕРБ
ПСЖ пречупи Оксер с два ранни гола, Ланс докосва групите на Шампионската лига след успех над Лориен