Гол от дузпа на Роналдо донесе победата на Юнайтед срещу Норич

21:11, 11.12.2021
гол дузпа роналдо донесе победата юнайтед норич

Кристиано Роналдо реализира дузпа в 75-ата минута, за да осигури на Манчестър Юнайтед минимален успех с 1:0 като гост на Норич в среща от 16-ия кръг на Висшата лига.

По този начин "червените дяволи" записаха втора последователна победа под ръководството на Ралф Рангник в първенството и се изравниха по точки с 4-ия Уест Хям, като и двата тима имат по 27 пункта.

Загубата пък оставя Норич на последната 20-та позиция с актив от 10 пункта.

През първото полувреме гостите имаха няколко много добри шанса да открият резултата, но стражът на "канарчетата" Тим Крул направи няколко важни спасявания, а в един от случаите и гредата спаси домакините след изстрел на Алекс Телеш.

След почивката и домакините от Норич застрашиха сериозно вратата на Давид Де Хея чрез Теему Пуки, който стреля опасно в 57-ата минута, но испанския страж спаси.

Така се стигна до 73-ата минута, в която Макс Аарънс задържа в наказателното поле Кристиано Роналдо и главният арбитър Дарън Инглънд посочи бялата точка. Потърпевшият Роналдо застана зад топката и не сбърка, носейки трите точки на своя тим.

Атракция в Казанлък: Коте се качи на елхата, свалиха го с вишка