Гол със задна ножица на Алехандро Гарначо помогна на Манчестър Юнайтед да надвие Евертън

Попадението на аржентинеца определено ще спечели редица награди

Алехандро Гарначо
20:40, 26.11.2023

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост Евертън в мач от 13-ия кръг в шампионата на Англия.

Алехандро Гарначо с гол със задна ножица даде аванс за "червените дяволи" още в третата минута след подаване на Диого Далот.

Люк Шоу беше близо до още едно попадение във вратата на "карамелите", а Доминик Калвърт-Люин пропусна да изравни в 32-ата минута на срещата на стадион "Гудисън Парк".

Десет минути след почивката Маркъс Рашфорд покачи на 2:0 след точно изпълнение на дузпа, а Антони Марсиал оформи класическия успех за 20-кратните шампиони на Англия след техничен удар и асистенция на Бруно Фернандеш.

Витали Миколенко бе близо до почетен гол за "карамелите", но стреля в напречната греда.

Юнайтед се изкачва на шесто място в класирането с 26 точки, докато Евертън има само 4 точки на 19-та позиция.

Преди началото на двубоя запалянковци на клуба от Ливърпул протестираха срещу отнемането на 10 точки от актива на "сините" заради финансови нарушения.