Гол в добавеното време донесе точката на Пирин срещу вече изпадналия Етър

"Болярите" доминираха на терена в Благоевград и само отличните намеси на вратаря на домакините Максим Ковальов ги спаси при чисти голови ситуации за Етър.

17:29, 17.05.2024

Пирин и Етър завършиха 2:2 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. "Болярите" вече изпаднаха от елита и не играеха за нищо, но доминираха на терена в Благоевград и само отличните намеси на вратаря на домакините Максим Ковальов ги спаси при чисти голови ситуации за Етър.

Благоевградчани поведоха още в 4-та минута. Иван Тасев проби от дясно и след негово центриране Принс Мбаке от Етър си отбеляза автогол.

През втората част гостите от Велико Търново бяха по-активни и успяха да направят обрат. В 62-та минута Иван Васиев изравни след центриране на Жан-Марк Тибуе.

Три минути по-късно отново Тибуе проби от ляво и намери Карсела, който с хубав удар от въздуха направи 2:1 за Етър.

В добавеното време десният защитник Арно Лузаядио донесе точката на Пирин с прецизен удар в далечния ъгъл.

Равенството остави благоевградчани на 13-то място в класирането с 31 точки, една повече от 14-ия Хебър, който по-късно днес приема Берое.

Таксиметровите шофьори в София излизат на безсрочен протест от понеделник
Един Терзич: Марко Ройс ще бъде в стартовите 11 в събота и ще води отбора като капитан