Голеада в Бергамо отреди Виляреал да е последният осминафиналист в Шампионската лига

голеада бергамо отреди виляреал последният осминафиналист шампионската лига
23:50, 09.12.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Виляреал победи Аталанта като гост с 3:2 в последния мач от група "F" на Шампионска лига.

Срещата трябваше да се играе вчера в Бергамо, но мачът бе отложен с един ден поради снеговалеж.

В директната битка за второто място в групата, съставът на Унай Емери поведе с 3:0 в мача, домакините пък отговориха с 2 гола, но не съумяха да стигнат до обрат.

Два гола на Данджума в 3-ата и 51-ата минути и едно попадение на Капу в 42-ата донесоха трите точки за "жълтата подводница". Аталанта намали чрез Малиновский в 71-ата и Сапата в 80-ата минути.

По този начин Виляреал зае второто място в таблицата с актив от 10 точки, лидер е Манчестър Юнайтед с 11 пункта, докато Аталанта е три с 6 и продължава в Лига Европа напролет. На дъното е Йънг Бойс с 5 пункта от 6 изиграни срещи.

Жребият за осминафиналите на Шампионската лига ще се тегли идния понеделник.

Поставени отбори за жребия: Аякс, Байерн, Ювентус, Ливърпул, Лил, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид;

Непоставени: Атлетико Мадрид, Бенфика, Челси, Интер, ПСЖ, Залцбург, Спортинг Л, Виляреал.