Българската щафета в състав Явор Пешлеевски и Тодор Михалев постигна исторически успех за България в модерния петобой. Младите ни надежди донесоха първия медал за страната от Световно първенство за мъже в дисциплината щафета.
Състезанието започна с дисциплината фехтовка, където родните представители завършиха с 6-ти резултат във временото класиране, след това показаха 14-о време на плуването (2х100м св.стил), но успяха да преминат конната езда с най-голям брой точки (б.а. в модерния петобой състезателите получават непознати за тях коне чрез жребий).
Така Пешлеевски и Михалев стартирата от 6-та позиция на последната дисциплина - бягане и стрелба (4х800м Laser-Run).
С невероятно бягане и отлична стрелба българите се пребориха за бронзовите медали.
Фото: facebook
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)