грациите останаха шести отборната напревара баку
17:49, 19.09.2019
Чете се за: 00:49 мин.
Художествена гимнастика

България завърши на шесто място в отборната надпревара на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Боряна Калейн, Катрин Тасева и Невяна Владинова събраха 164.250 точки от изпълненията си на обръч, топка, лента и бухалки и не успяха да защитят сребърното отличие, което спечелиха на предишния шампионат в София през миналата година.

Шампион отново стана Русия в състав Дина и Арина Аверини и Екатерина Селезньова със сбор от 186.500, пред Израел със 174.450 и Беларус със 168.550.

Калейн завърши на осмо място в квалификациите за многобоя 64.400 и в основната надпревара за отличията, която започва утре, ще се състезава в по-силния поток "А", в който влизат първите 12.

Тасева се нареди на 18-а позиция с 60.300 и ще играе в по-слабия поток "Б".

Най-добра в пресявките беше рускинята Дина Аверина със 71.350, пред Линой Ашрам (Израел) с 68.400 точки и Арина Аверина с 67.750 точки.

Българките не успяха да се класират за днешните индивидуални финали.

Калейн се класира десета на бухалки с 21.350 точки, Тасева остана 18-а с 20.400, а Владинова е 19-а с 20.300.

На лента Владинова се представи най-добре от националките с 19.250 точки, но това й стигна само за 11-ото място. Веднага след нея завърши Калейн с 19.050, а Тасева се класира 15-а с 18.800.

Така България ще остане без медал без медал на уредите след петите места на Калейн на обръч и топка във вторник.

Още Художествена гимнастика

Марияна Памукова пред БНТ: Боряна Калейн спечели със старание, отдаденост и прецизност (ВИДЕО)
08:38, 17.08.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Боряна Калейн: Победих се на олимпийските игри (ВИДЕО)
13:45, 16.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Левски-Триадица организира тържествено посрещане за Боряна Калейн
11:38, 16.08.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Георги Глушков към състезателките ни по художествена гимнастика: Пример сте за подражание и стимул за младите спортисти
13:36, 13.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Боряна Калейн пред БНТ: Когато човек има цел, няма нищо невъзможно (ВИДЕО)
09:49, 13.08.2024
5013
Чете се за: 02:45 мин.
Стилияна Николова: Оттук нататък ще мисля всичко стъпка по стъпка
08:57, 13.08.2024
Весела Димитрова ще води ансамбъла по художествена гимнастика и на Игрите в Лос Анджелис
08:31, 13.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Боряна Калейн: Искам да се порадвам на този успех и след това да взема решение за бъдещето си
08:29, 13.08.2024
Чете се за: 05:55 мин.
Българските състезателки по художествена гимнастика се завърнаха в София след Игрите в Париж
08:19, 13.08.2024
Вера Маринова пред БНТ: Българките бяха най-запомнящите се в Париж (ВИДЕО)
22:27, 11.08.2024
Обзор Ден последен в леката атлетика: Осмо място за Тихомир Иванов в скока на височина (ВИДЕО)
10:59, 11.08.2024
Невяна Владинова: Благодаря на всички, които го направиха заради България
22:05, 10.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Тази вечер по БНТ1: Лудогорец - ЦСКА Москва