грациите осем медала израел
20:59, 30.05.2019
Чете се за: 00:44 мин.
Художествена гимнастика

Общо осем медала за България спечелиха Катрин Тасева, Невяна Владинова и Татяна Воложанина в индивидуалните състезания за жени от веригата Гран При по художествена гимнастика и от съпътстващия международен турнир в израелския град Холон.

Тасева триумфира на бухалки и с високата оценка от 22.750 точки и перфектна игра, с която заслужено грабна златния медал.
Владинова изпусна бухалка и получи оценка от 19.850 точки и отреди 6-то място.

На обръч Тасева също игра много силно и с оценка от 20.950 грабна бронзовия медал. Третата българка в състезанието от веригата Гран При Боряна Калейн допусна грешка и с оценка от 18.100 остана на седмо място. Победителка стана рускинята Ирина Анненкова с 21.650.

Владинова се пребори за отличие на лента и с оценка от 19.150, с която заслужи бронза. Анастасия Гузенкова от Русия беше най-добра с уреда с 19.950.

На топка Невяна Владинова остана близо до подиума. Заради една нелепа грешка и оценка от 20.500 тя се нареди на четвърто място. Тасева, която също допусна грешка, получи 19.900 и остана шеста. Гузенкова взе второ злато от надпреварата.

По-рано на съпътстващия турнир Татяна Воложанина се класира на второ място в многобоя, спечели златен медал на бухалки и още три сребърни медала - на обръч, топка и лента.

Още Художествена гимнастика

Марияна Памукова пред БНТ: Боряна Калейн спечели със старание, отдаденост и прецизност (ВИДЕО)
08:38, 17.08.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Боряна Калейн: Победих се на олимпийските игри (ВИДЕО)
13:45, 16.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Левски-Триадица организира тържествено посрещане за Боряна Калейн
11:38, 16.08.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Георги Глушков към състезателките ни по художествена гимнастика: Пример сте за подражание и стимул за младите спортисти
13:36, 13.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Боряна Калейн пред БНТ: Когато човек има цел, няма нищо невъзможно (ВИДЕО)
09:49, 13.08.2024
5013
Чете се за: 02:45 мин.
Стилияна Николова: Оттук нататък ще мисля всичко стъпка по стъпка
08:57, 13.08.2024
Весела Димитрова ще води ансамбъла по художествена гимнастика и на Игрите в Лос Анджелис
08:31, 13.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Боряна Калейн: Искам да се порадвам на този успех и след това да взема решение за бъдещето си
08:29, 13.08.2024
Чете се за: 05:55 мин.
Българските състезателки по художествена гимнастика се завърнаха в София след Игрите в Париж
08:19, 13.08.2024
Вера Маринова пред БНТ: Българките бяха най-запомнящите се в Париж (ВИДЕО)
22:27, 11.08.2024
Обзор Ден последен в леката атлетика: Осмо място за Тихомир Иванов в скока на височина (ВИДЕО)
10:59, 11.08.2024
Невяна Владинова: Благодаря на всички, които го направиха заради България
22:05, 10.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.