Градският съвет на БСП–Пловдив иска оставката на Корнелия Нинова и свикването на незабавен конгрес. Това реши пленумът на пловдивските социалисти на свое заседание снощи. Решението бе прието единодушно след анализ на резултатите от изборите на 11 юли.
В специална позиция до Националния съвет пловдивските социалисти посочват, че БСП се нуждае от промяна, за да гарантира промяната в България. „Само висшият партиен орган – Конгресът, може да бъде гарант за това“, се посочва в позицията. Документът припомня, че за пловдивските социалисти изборните резултати са логични, предвид всички действия на националното ръководство.
„Нинова разруши културните начала в Партията, потъпка уставните норми и опитa да подмени легитимни органи“, се казва още в позицията. В тази връзка се заявява, че „процесът на договаряне на правителство и държавническата роля на председателката в него е откровен шантаж, последно убежище на един провален лидер“.
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Константин Проданов: В сайт ще се проверява справедливата цена на 20 стоки от първа необходимост
Иван Шишков: За един месец разкрихме проблеми за стотици милиони и започнахме ключови инфраструктурни проекти
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)