Гранада и Атлетик Билбао завършиха с равенство в Примера Дивисион

гранада атлетик билбао завършиха равенство примера дивисион
07:56, 12.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Съставите на Гранада и Атлетик Билбао завършиха наравно - 1:1 в среща от 16-ия кръг на испанското футболно първенство. Мачът бе прекъснат в неделя заради здравословен проблем с привърженик на Гранада, който получи сърдечен арест, след което почина. Срещата бе доиграна снощи при резултат 0:1 за гостите, които бяха повели в резултата с гол на Иняки Уилямс в 6-ата минута. Той можеше да удвои аванса на своите в 43-ата минута, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Футболистите на Гранада стигнаха до равенството в 55-ата минута, когато при центриране в наказателното поле се получи разбъркване и от главата на Иниго Галарета топката влезе във вратата - 1:1. Атлетик остава на 5-ото място в класирането с 29 точки. Гранада пък е на предпоследната 19-а позиция с 8 спечелени точки до момента.

В друга среща от кръга, Райо Валекано и Селта също приключиха наравно - 0:0. И двата тима запазват позициите си в подреждането. Райо Валекано е 10-и с 20 точки, а Селта - 18-и с 10 точки.