Григор Димитров с първа победа в историята на участията си в Марсилия

григор димитров разгроми карацев старта ротердам
18:22, 23.02.2023
10368

14 години след дебюта си Григор Димитров най-после спечели мач на АТР турнира в Марсилия. Първата ракета на България помете за само 65 минути Хайс Брауер с 6:3, 6:2 и достигна четвъртфиналите на надпреварата.

Нидерландецът, който миналата седмица игра четвъртфинал на АТР500 турнира в Ротердам, бе укротен бързо с пробив за 3:1. Григор отрази и двете възможности за връщането му (включително при 30:40 на свой сервис в деветия гейм) и с три мощни сервиса поред затвори частта.

Брауер спечели подаването си за начало на втория сет, но бързо свали гарда. Пет аса, един от тях на втори сервис, оформиха набързо победата на Димитров.

На четвъртфинал в петък Григор излиза срещу непредсказуемия Александър Бублик (Каз), от когото има две загуби от четири мача, но пък спечели последните им две срещи в Синсинати 2021 и Индиън Уелс през миналата година.

Адрияно Дженев се класира на полуфинал в Асунсион
Военната помощ на България за Украйна: В "Още от деня" коментират Даниел Митов, Даниел Лорер и Борислав Гуцанов