Поражения за българските тенисистки в Сърбия.
Юлия Стаматова и Валерия Гърневска отпаднаха във втория кръг на сингъл турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.
Стаматова отстъпи пред четвъртата поставена рускиня Анастасия Золотарева с 4:6, 6:2, 2:6 за два часа и 15 минути игра.
Българката вече отпадна и от надпреварата на двойки, където си партнираше със сръбкинята Миряна Йованович.
16-годишната Гърневска, която в първия кръг постигна първа победа при жените в основна схема на турнир на Международната федерация по тенис, загуби от поставената под №2 рускиня Александра Шубладзе с 1:6, 1:6. Срещата продължи 68 минути.
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района