Григор Димитров с успешен старт на Мастърса в Монреал

23:28, 09.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.
Григор Димитров

Българският тенисист Григор Димитров стартира с победа участието си на Мастърс 1000 в Монреал. Хасковлията отстрани представителя на домакините Алекси Галарно след 6:4, 7:5.

За Григор Димитров предстои и мач на двойки на турнира в Канада още тази нощ. Той си партнира с Андрей Рубльов (Русия).

Мачът срещу играещия с "уайлд кард" на турнира продължи 1.32 часа.

Срещата беше прекъсната за около 20 минути заради дъжд в първия сет. При завръщането на двамата на корта Григор Димитров продължи да доминира и спечели първата част с 6:4.

Втората обаче не стартира по вкуса на 31-годишния българин, който допусна отпускане и Галарно се възползва за преднина от 3:0. Канадецът водеше с 5:3 и сервираше за изравняване на сетовете, когато Григор върна брейка и след това спечели подаването си. Галарно видимо беше разочарован от развитието на събитията и допусна нов пробив, след който Димитров не сбърка и затвори мача в своя полза.

15-ият в основната схема завърши с десет аса и нито една двойна грешка, като загуби само осем точки на първи сервис за целия мач.

В спор за място на осминафиналите той ще играе с представителя на домакините Денис Шаповалов или Алекс Де Минор, където австралиецът води със 7-5, 6-6 преди доиграването на сблъсъка им.

Какво е настроението на отборите в последния кръг от групите на Мондиала?
10:00, 30.11.2022
Чете се за: 00:35 мин.
Сутрин със световното първенство по футбол - 30.11.2022 г.
09:49, 30.11.2022
Чете се за: 00:32 мин.
Иван Иванов с втора убедителна победа на "Еди Хер"
Чете се за: 00:37 мин.
Рилски спортист приключи сезона си в Европа с шеста поредна загуба за Купата на ФИБА Европа
23:08, 29.11.2022
Чете се за: 01:57 мин.
Берое ще поиска делегатът от мача срещу Миньор Перник да бъде изхвърлен от футбола
22:20, 29.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Стефани Фрапар ще стане първата жена, ръководила мач на Световно първенство за мъже
21:58, 29.11.2022