Григор Димитров с успешен старт на Мастърса в Монреал

23:28, 09.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.
Григор Димитров

Българският тенисист Григор Димитров стартира с победа участието си на Мастърс 1000 в Монреал. Хасковлията отстрани представителя на домакините Алекси Галарно след 6:4, 7:5.

За Григор Димитров предстои и мач на двойки на турнира в Канада още тази нощ. Той си партнира с Андрей Рубльов (Русия).

Мачът срещу играещия с "уайлд кард" на турнира продължи 1.32 часа.

Срещата беше прекъсната за около 20 минути заради дъжд в първия сет. При завръщането на двамата на корта Григор Димитров продължи да доминира и спечели първата част с 6:4.

Втората обаче не стартира по вкуса на 31-годишния българин, който допусна отпускане и Галарно се възползва за преднина от 3:0. Канадецът водеше с 5:3 и сервираше за изравняване на сетовете, когато Григор върна брейка и след това спечели подаването си. Галарно видимо беше разочарован от развитието на събитията и допусна нов пробив, след който Димитров не сбърка и затвори мача в своя полза.

15-ият в основната схема завърши с десет аса и нито една двойна грешка, като загуби само осем точки на първи сервис за целия мач.

В спор за място на осминафиналите той ще играе с представителя на домакините Денис Шаповалов или Алекс Де Минор, където австралиецът води със 7-5, 6-6 преди доиграването на сблъсъка им.

България взе гейм на олимпийския шампион САЩ, но допусна трета загуба на Световното по волейбол за жени
Чете се за: 01:27 мин.
Адриан Андреев победи №64 в света Корентен Муте за втори път в рамките на девет дни
21:55, 29.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Спартак Плевен спечели баскетболния турнир в памет на Георги Христов
21:44, 29.09.2022
Световните шампионки от Сърбия не дадоха гейм на Германия и оглавиха групата на България на Световното по волейбол
21:08, 29.09.2022
Марк-Андреа Хюслер отстрани втория поставен Кареньо Буста и заслужи място на четвъртфиналите на Sofia Open 2022
20:59, 29.09.2022
Чете се за: 02:47 мин.
Четири български победи да старта на Европейското първенство по плажен тенис в Гърция
20:54, 29.09.2022
Георги Петков и Ахмед Ахмедов се завръщат в групата на Славия за гостуването на Ботев в Пловдив
20:47, 29.09.2022