Григор Димитров продължава с победите на Уимбълдън след успех над Гаел Монфис

Първата ракета на България постигна втората си победа над французина

григор димитров продължава победите уимбълдън успех гаел монфис
18:57, 05.07.2024

Григор Димитров се класира убедително за осминафиналите на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Поставеният под №10 българин победи с 6:3, 6:4, 6:3 №33 в световната ранглиста Геал Монфис от Франция. Срещата продължи час и 47 минути.

Димитров проби за 4:2 в първия сет и го спечели с 6:3. Във втората част Григор проби за 3:2 и спечели с 6:4. В третия сет Димитров постигна два пробива и спечели с 6:3.

Българинът сервира изключително стабилно и не допусна нито един пробив в мача. От своя страна Григор постигна 4 пробива от 11 възможности.

Така Димитров постигна трета поредна победа и се класира за осминафиналите на откритото първенство на Великобритания по тенис. Българинът ще играе за втора поредна година в четвъртия кръг. За четвърти път в своята кариера той достигна до най-добрите 16.

За място на четвътфиналите Димитров ще играе срещу №5 в света Даниил Медведев от Русия или Ян-Ленард Щруф от Германия.

До момента Димитров и Монфис са играли общо 6 пъти, като французинът води с 4-2 победи.

Единствената победа на Димитров над Монфис бе на полуфиналите на АТР 250 турнира в Букурещ от 2014 г., когато при 5:1 гейма в първия сет французинът се отказва. Ден по-късно Димитров спечели трофея в румънската столица.

Абсолютен крах за управлявалите 14 г. консерватори във Великобритания
Хендрик Бонман пред БНТ: Испания е фаворит, но Германия има своите шансове (ВИДЕО)