Григор Димитров загуби от Алекс Де Минор на полуфиналите в Ротердам

За втора поредна година Димитров отпада на полуфиналите в Ротердам.

григор димитров алекс минор спорят финала ротердам 1600 часа
17:00, 17.02.2024

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от 2.29 милиона евро.

Шестият поставен в схемата Димитров загуби от номер 5 Алекс Де Минор (Австралия) с 4:6, 3:6 за 84 минути.

Българинът допусна пробив в първия гейм и на двата сета, които бяха достатъчни на съперника му, за да спечели двубоя. Димитров имаше възможност да върне пробива в третия гейм на първата част, но не успя. Във втория сет той също не успя да вземе подаването на съперника си в шестия гейм, а след това загуби сервис гейма си и в деветия, а с това и мача.

С достигането си до полуфиналите хасковлията заработи 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд.

За българина това беше четвърти полуфинал в тази надпревара, в която игра финал през 2018 година, загубен от легендата Роджър Федерер с 2:6, 2:6.

По-късно днес е втората полуфинална среща между номер 1 Яник Синер (Италия) и Талон Грийкспор (Нидерландия).