Григор Димитров започна участието си на турнира в Ротердам с успех над Лоренцо Сонего

За хасковлията предстои двубой с Мартон Фучович

15:42, 14.02.2024
5044
живо григор димитров танаси кокинакис

Григор Димитров стартира участието си на АТР 500 турнира на твърди кортове в Ротердам с награден фонд 2.29 милиона евро с победа над Лоренцо Сонего със 7:6(4), 6:3.

Двубоят започна с пробив за Гришо, затвърден с гейм на нула. Италианецът обаче свой ред реализира брейк и изравни за 2:2. До края на първата част двамата спечелиха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него равенството се задържа до 4-4, преди хасковлията да спечели три поредни точки, а с това и първия сет.

Във втория играта беше равностойна до 3:3, но впоследствие българинът установи пълен контрол над случващото се на корта и до края загуби само две разигравания, за да стигне до заслужен успех след 1 час и 34 минути игра.

Той приключи без загубена точка на първи сервис в целия мач – 39/39, и отрази три от четирите точки за пробив пред Сонего. Григор направи 24 завършващи удара и едва шест непредизвикани грешки.

На осминафиналите Григор Димитров ще играе Мартон Фучович, който в изцяло унгарски сблъсък по-рано днес отстрани Фабиан Марожан след 7:6(5), 6:1. Двамата имат общо четири мача помежду си, като балансът е 2-2. Димитров игра с унгареца по-рано през годината на Аустрелиън Оупън, когато спечели в четири сета.