Хамилтън грабна юбилейна 90-а победа в кариерата в състезание номер 1000 за Ферари

Източник: БГНЕС
19:50, 13.09.2020
Чете се за: 00:50 мин.
Формула 1
хамилтън грабна юбилейна победа кариерата състезание номер 1000 ферари

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели дебютното Гран При на Тоскана в състезание номер 1000 за Ферари.

След изключителна драма, четири рестарта, осем отпаднали състезатели и изтощителна битка с условията и обстоятелствата на Муджело, шесткратният световен шампион отново триумфира за своя успех номер 90 в Гран При в кариерата, приближавайки се на само един от легендарния Михаел Шумахер.

Победата за Мерцедес бе двойна след второто място на Валтери Ботас. Трети на почетната стълбичка се нареди Александър Албън с Ред Бул, неговият дебютен подиум в кариерата във Ф1.

Пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Себастиан Фетел влязоха в топ 10, въпреки че едва 12 състезатели приключиха днешното хаотично състезание. Топ 10 допълниха Даниел Рикардо (Рено), Серхио Перес (Рейсинг Пойнт), Ландо Норис (Макларън), Данийл Квят (АлфаТаури) и Кими Райконен (Алфа Ромео), който влезе в десетката въпреки петсекундното си наказание.

Гран При на Тоскана след различни инциденти не приключиха Макс Верстапен, Пиер Гасли, Ланс Строл, Карлос Сайнц-младши, Естебан Окон, Никола Латифи, Кевин Магнусен и Антонио Джовинаци.

За Хамилтън това бе и рекорд – 222-о състезание с точков актив в историята на най-престижната автомобилна надпревара.

Британецът вече води с 55 точки пред втория в генералното класиране при пилотите – съотборника му Валтери Ботас. Трети е Верстапен със 110. Следващото състезание във Формула 1 е Гран При на Русия на пистата в Сочи на 27 септември.

Още Формула 1

Кристиан Хорнер: Серхио Перес остава пилот на Ред Бул
13:15, 30.07.2024
Люис Хамилтън: Със смесени чувства съм
15:22, 29.07.2024
Победата в Гран при на Белгия е за Люис Хамилтън след дисквалификация на Джордж Ръсел
20:37, 28.07.2024
Макс Верстапен спечели квалификацията преди Гран при на Белгия, но получи наказание от 10 места
22:00, 27.07.2024
Чете се за: 01:32 мин.