Хамилтън с категорична победа в Барселона

хамилтън категорична победа барселона
18:43, 13.05.2018
Чете се за: 00:46 мин.
Формула 1

Световният шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" спечели състезанието от Формула 1 за Гран при на Испания.

Хамилтън, който потегли от първа позиция като победител в квалификациите, беше най-бърз на пистата "Съркит де Барселона-Каталуния" с време 1:35:29.972 час.

Така той записа 64-и успех в кариерата си и триумфира за трети път в надпреварата край Барселона след 2014 и 2017 година.

Втори на 20.593 секунди финишира съотборника на британеца Валтери Ботас (Финландия), като така "Мерцедес" записа първа двойна победа за сезона.

Трети на 26.873 секунди се нареди Макс Верстапен (Холандия) с "Ред Бул", който изпревари с малко повече от седем десети от секундата четвъртия Себастиан Фетел (Германия) с "Ферари".

Верстапен, победител в Барселона през 2016 година, стартира пети, но се възползва от тактика с едно спиране по-малко в бокса и изпревари германеца, както и съотборника му от "Ферари" Кими Райкьонен, който отпадна в 25-ата обиколка. Така младият холандец записа първо класиране в тройката през сезона.

Фетел, който спечели първите две състезания от сезона, вече в трети пореден старт остана извън подиума.

Хамилтън е лидер в генералното класиране за сезона с 95 точки след първите пет кръга от сезона, като увеличи аванса си на върха на 17 точки пред втория Фетел. Ботас вече е трети с 58 точки.

Чете се за: 01:27 мин.
Люис Хамилтън: Не ме интересува мнението на останалите, ще бъде вълнуващо да отида във Ферари
10:29, 07.04.2024
Макс Верстапен спечели за трети пореден път квалификацията за Гран При на Япония
10:38, 06.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.