Хебър и Пирин Разлог продължават напред за Купата на България

историческа първа победа хебър групите волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
19:56, 21.01.2022

Шампионът на България по волейбол Хебър и втория в класирането Пирин Разлог записаха чисти победи в своите 1/8-финали за Купата на България.

Възпитаниците на Камило Плачи се наложиха над Добруджа с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 29:27).

В първата част равенството се запази до самия край при резултат 20:20. Последва серия от 5:1 точки за шампионите, която им помогна да поведат при геймовете. В началото на втората част пазарджиклии регистрираха серия от 5 поредни точки. Тази комфортна преднина им донесе успеха във втория гейм. В заключителната трета част гостите показаха най-добрата си игра в сблъсъка, но отстъпиха след крайното 27:29.

Най-резултатен в двубоя бе Якопо Масари с 18 точки.

Пирин Разлог пък надигра Марек Дупница с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:19), за да си заслужи място на 1/4-финалите.

Още в първия гейм домакините записаха серия от 5 безответни точки, която им помогна да изградят двуцифрена преднина при 17:7 и да наложат контрол над случващото се. През втората част серия от 4 поредни точки в средата им осигури аванс с който спечелиха нов гейм. Във финалната трета част домакините поведоха с 6:1, но гостите се върнаха в срещата и възобновиха равенството за 19:19. След това последваха 6 поредни пункта за Пирин Разлог и заслужена победа.