историческа първа победа хебър групите волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
22:23, 08.03.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Хебър победи Сливнишки герой с 3:0 гейма (25:9, 25:18, 25:17) в мач от 19-ия кръг на волейболния елит при мъжете.

В първия гейм възпитаниците на Камило Плачи не срещнаха затруднения и след осем поредни точки поведоха в геймовете. Във втората част гостите поведоха със 7:5, но шампионите стигнаха до обрат и удвоиха аванса си в геймовете. В третата заключителна част пазарджиклии изградиха комфортен аванс в началото и сложиха точка на спора след 25:17.

16-годишният юношески национал Слави Кофо дебютира за домакините в зала "Васил Левски". Пламен Шекерджиев бе избран за играч на мача, а Теодор Тодоров бе най-резултатен с 12 точки.

Хебър остава на лидерската позиция в класирането с актив от 19 победи. Сливнишки герой е 11-и със 7 успеха и 11 загуби.