Хебър победи в домакинството с Олимпиакос

хебър удари националния тим бахрейн контрола
20:55, 03.11.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Волейболният отбор Хебър победи Олимпиакос с 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:23) гейма в първия мач между двата тима от 3-ия квалификационен кръг на Шампионска лига.

"Тигрите" взеха преднина преди реванша, който ще се състои на 10 ноември (сряда) от 19.00 часа.

Благодарение на успеха Хебър се нуждае само от два гейма на гръцка земя, за да продължат напред в Шампионската лига.

Волейболистите на Драган Иванов поведоха в първия гейм с 4 точки при резултат 11:7, но гостите бързо се мобилизираха и стигнаха до обрат за 20:19. В най-оспорваната част в срещата домакините пропиляха една възможност да затворят гейма, но след атака в аут на Херманс Егелкалнс домакините поведоха с гейм преднина.

Във втория гейм срещата беше равностойна до 13:13. След това пазарджиклии взеха 8 от следващите 9 точки и наклони играта в тяхна полза за крайното 25:18.

Гръцкият тим успя да се върне в срещата след като триумфира в 3-ата част с 25:20.

Във финалния гейм равенството се запази до резултат 8:8. Домакините изградиха комфортна преднина при 23:18, но загубиха следващите 5 разигравания, за да се стигне до равенство. Хебър стигна до мачбол след като сервис на Херманс Егелскалнс попадна в мрежата. Якопо Масари подпечата успеха за своя тим след успешна атака.

Най-резултатен за успеха бе Тодор Алексиев със 17 точки.

Преди реванша Хебър посреща Славия в мач от Efbet Супер Волей.