Хебър подпечата лидерската си позиция с победа №20 през сезона

хебър завръща обновената зала дербито цска
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
20:41, 11.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Хебър Пазарджик победи Пирин Разлог с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:18) в мач от 20-ия кръг на волейболния елит при мъжете. По този начин тимът си осигури лидерската позиция в класирането преди да изиграе последните си два мача от редовния сезон срещу Раковски 1964 и Дунав.

През първия гейм гостите равенството се запази до резултат 9:9, след което възпитаниците на Камило Плачи поведоха в геймовете след 25:16. Във втората част шампионите поведоха от самото начало и удвоиха аванса си в геймовете при резултат 25:20.

В третата заключителна част домакините поведоха със 7:5, но пазарджиклии си върнаха контрола в мача и заслужено се поздравиха с успеха след ас на Брадли Гънтър за 25:18.

Най-полезен играч в мача бе Брадли Гънтър от отбора на победителите. Спас Байрев от отбора на домакините бе най-резултатен с 18 пункта.

Хебър остава на върха в класирането с актив от 20 победи. Пирин е 3-и в подреждането с 16 успеха и 4 загуби.