Хебър загуби гейм за първи път през сезона, но надви ЦСКА

хебър домакин първия мач втория кръг шампионската лига
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
20:23, 07.12.2021
Чете се за: 02:07 мин.

Хебър победи ЦСКА с 3:1 гейма (25:17, 19:25, 25:14, 25:14) в отложен мач от 3-ия кръг на родния волейболен елит. Това е първи загубен гейм за пазарджиклии през сезона.

"Тигрите" се завърнаха в обновената си зала „Васил Левски“.

Домакините взеха първите 5 разигравания в мача след атака на Тодор Алексиев. Николай Къртев покачи аванса на тима си след 12:5. Шампионите изградиха двуцифрена преднина при 17:7. Якопо Масари направи резултата 18:11 след пайп, което доближи тима за успеха с 25:17.

Втората част вървеше точка за точка до резултат 10:9 за "червените". Волейболистите на Александър Попов записаха серия от 8 поредни точки за 19:10. Атака на Реда Хайкал завърши с блокаут и 22:15, а именно египтянинът осигури мачбол за тима му. След това той блокира Тодор Алексиев, за да възобнови равенството в геймовете.

Във третия гейм Хебър не изпусна водачеството нито за миг. Якопо Масари направи резултата 7:3 след ас. Тодор Алексиев контраатакува за 16:10. Последва успешна атака на Якопо Масари при 19:13. Домакините взеха следващите 5 точки, за да убият интригата и отново да поведат след 25:14.

В заключителната четвърта част "тигрите" идентично поведоха с 5:2. Последва серия от 4 поредни точки за 9:2. При резултат 16:12 последва нова серия от 4 точки, която наклони везните в тяхна полза. Двуцифрената преднина бе факт при 24:14, преди Гьорги Гьоргиев да оформи крайния резултат след успешна блокада.

Най-резултатен в мача бе Тодор Алексиев с 21 пункта.

Хебър е лидер в класирането с актив от 9 победи. ЦСКА е 7-и с 6 успеха и 3 загуби.

Специално: Бившият директор на ЦРУ Джон О. Бренън пред БНТ