Хебър загуби нов гейм, но победи в Монтана

историческа първа победа хебър групите волейболната шампионска лига
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
19:53, 19.12.2021
Чете се за: 02:02 мин.

Хебър победи Монтана с 3:1 гейма в мач от 11-ия кръг на родния волейболен елит. Миналогодишните шампиони загубиха едва втори гейм за сезона, но записаха 11-а победа.

Двубоят започна равностойно в зала "Младост", като равенството се запази до резултат 4:4, но последваха 3 поредни точки за домакините. Играчите, водени от Даниел Пеев поведоха с цели 6 пункта за 13:7. Възпитаниците на Мартин Коста Бланко започнаха да топят пасива си и стигнаха до равенство при 22:22, след което спечелиха следващите 3 разигравания, за да поведат в геймовете, след 25:22.

Във втората част пазарджиклии поведоха с 9:4, но домакините стигнаха до равенство при 16:16. Гостите отново си върнаха контрола над играта и затвориха гейма с атака на Тодор Алексиев от зона 4 за 25:21.

Третият гейм започна с аванс за домакините след три поредни точки и 8:5, а по-късно преднината има нарасна до 4 пункта при 14:10. Националът Стефан Чавдаров донесе първи геймбол за Монтана при 24:21, но последваха 3 поредни точки за "жълто-черните" и равенство. Домакините спечелиха гейма след точка на Стефан Чавдаров и 26:24.

Равенството се запази до 4:4 в заключителната част от мача, но последваха 6 последователни точки за гостите. Шампионите изградиха двуцифрена преднина за 22:12, преди Якопо Масари да оформи крайния резултат след отиграване от зона 2 - 25:15.

Радослав Попов и Жулиен Георгиев бяха най-резултатни с по 17 точки, а Брадли Гънтър се отчете с 15 пункта за победителите.

Хебър остава лидер в класирането с актив от 11 победи. Монтана е 6-и с 8 успеха и 3 загуби.

Глоба до 2000 лв. заплашва кмета на Ахелой, отнемат му книжката (ОБЗОР)
Ексклузивно пред БНТ: Победителят в "Детската Евровизия" Малена от Армения