Хебър загуби първия си мач в групите на ШЛ

20:27, 30.11.2021
Чете се за: 01:27 мин.
хебър продължава напред шампионската лига драма златен гейм
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)

Хебър загуби от Ястрежебски Венгел с 0:3 гейма (11:25, 16:25, 14:25) в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига в зала "Хала Видовисково".

Ястрежебски Венгел се класира директно за груповата фаза на турнира в качеството си на шампион в полската Плуслигата през изминалия сезон, докато българският шампион победи Лас Палмас, Шахтьор и Олимпиакос в шест елиминационни срещи.

В първия гейм домакините записаха няколко серии с 4 поредни точки, което им помогна да поведат в геймовете след 25:11. Във втория гейм двата отбора си размениха силни периоди, като интригата се запази до резултат 14:13. Домакините върнаха преднината си от 3 точки при 18:15. Българския шампион взе само 1 от следващите 8 разигравания и отстъпи с 16:25. В заключителния трети гейм пайп на Томаш Форнал изведе поляците до мачбол и изгради двуцифрен аванс за тима си при 24:14. Ян Хадрава подпечата успеха.

Българският тим допусна цели 24 грешки в сравнение с 15 за домакините.

Най-резултатен за гостите бе Брадли Гюнтер със 7 точки. Ян Хадрава отбеляза 14 точки за победителите.