Според американския посланик у нас Херо Мустафа 6 януари е мрачен ден за САЩ, а сцените във Вашингтон - насилствен опит за подкопаване на демократичния процес.
В официално изявление по повод събитията в Капитолия посланик Мустафа написа:
"Винаги съм се гордяла със силата на американската демокрация и мирният преход във властта, посредством честни избори, е в сърцето на тази демокрация.
"Демокрацията надделя. Аз съм благодарна за голямата подкрепа от страна на българите, които споделят нашето виждане, че демокрацията е процес, който зависи от силни институции и от хора, имащи куража да ги защитават пред лицето на всяко предизвикателство", пише още в изявлението.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата