ДА НЕ

Херта Берлин остава в Бундеслигата след успех над Хамбургер

08:52, 24.05.2022
топка Бундеслига

Херта Берлин осигури оцеляването си в Бундеслигата. Възпитаниците на Феликс Мабат победиха Хамбургер с 2:0 в реванша от плейофа за участие в немския елит. С общ резултат 2:1 столичани се спасиха от изпадане във Втора Бундеслига.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута на "Фолкспаркщадион". Дедрик Боята засече с глава центриране от ъглов удар на Марвин Платенхард.

След като се отчете с асистенция, Марвин Платенхард удвои аванса на тима си след почивката. Защитникът отново се възползва от статично положение и оформи крайния резултат с попадение от пряк свободен удар.

В добавеното време на сблъсъка Лукас Тузар получи втори жълт картон секунди преди последния съдийски сигнал и бе изгонен.

Треньорът на победителите Феликс Мабат прекара 10 сезона в Хамбург и спечели КЕШ, КНК, Суперкупата на Европа и три титли в Германия. Хамбургер ще играе във Втора Бундеслига за пети пореден сезон.

Проф. Топалов за отношенията с РСМ: Правим грешка като ежедневно, ежечасно говорим с тях