Хеттрик на Левандовски и успех като гост за Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен Роберт Левандовски Серж Гнабри
18:23, 15.01.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Байерн Мюнхен победи Кьолн с 4:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски се отчете с хеттрик, а Корентен Толисо също бе точен.

Срещата започна по отличен начин за гостите. Роберт Левандосвски се разписа в 9-ата минута. Първоначално ситуацията бе преразгледана с помощта на ВАР, но голът бе зачетен.

В 25-ата минута Корентен Толисо удвои актива на тима си с изстрел в горния ляв ъгъл.

Марк Ут изпрати топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението му бе отменено заради засада.

След почивката възпитаниците на Юлиан Нагелсман продължиха да атакуват, а Джамал Мусиала шутира в лявата греда.

В 62-ата минута полякът удвои головата си сметка в мача.

Десет минути по-късно домакините също нямаха късмет, след като Тим Хюберс стреля с глава в напречната греда. В ответната атака нападателят на шампионите оформи крайния резултат с удар по тревата.

"Баварците" поставиха шампионатен рекорд, след като се разписаха в 66-а поредна среща. Левандовски се превърна във втория играч, който бележи над 300 гола в Бундеслигата. Само Герд Мюлер има повече попадения - 365 гола.

Байерн Мюнхен остава лидер в класирането с актив от 46 точки, с 6 повече от втория Борусия Дортмунд. Кьолн е 8-и с 28 пункта.