Хеттрик на Неймар донесе победа на Бразилия в квалификациите за Катар 2022

11:18, 14.10.2020
Чете се за: 00:30 мин.
хеттрик неймар донесе победа бразилия квалификациите катар 2022

Звездата на френския Пари Сен Жермен отбеляза три гола за победата на "кариоките" с 4:2 като гост на Перу, в мач от квалификациите за световното първенство по футбол.

Домакините излязоха напред в резултата чрез Карило още в самото начало, преди Неймар да изравни след точно изпълнена дузпа.

През второто полувреме Тапия отново изведе "инките" напред, но отново малко след това Ричарлисон направи 2:2.

Тогава настъпи и мометът на Неймар. Той първо даде аванс на бразилците, седем минути преди края, след втора точно изпълнена дузпа, а в последните секунди на срещата, оформи и крайното 4:2

Перуанците завършиха с 9 футболисти, след като с червени картони бяха изгонени Каседа и Замбрано.

Неймар вече има 64 попадения на сметката си в 103 мача за Бразилия, като пред него е единствено Пеле със 77.

Роналдо остана на третата позиция с 62 попадения в 98 мача.