Хеттрик на Нкетия даде старт на контролите на Арсенал

Арсенал
10:43, 03.07.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Арсенал победи третодивизионния Ипсуич с 5:1 в контрола, играна в английската столица Лондон.

Нападателят на Арсенал Еди Нкетия отбеляза хеттрик в рамките на 35 минути. Юношата на клуба подписа нов договор с "артилеристите" по-рано това лято. Играчът получи екипа с №14, който е свързван с едни от най-добрите реализатори на отбора. Легендата на "топчиите" Тиери Анри направи номера емблематичен, а последният футболист, който игра с №14 бе Пиер-Емерик Обамеянг.

Еди Нкетия откри резултата след само 30 секунди игра, след като се възползва от грешка в противниковата отбрана. Англичанинът оформи хеттрика си с нови две попадения от непосредствена близост.

Самби Локонга и Фраран Балагън също бяха точни за победителите. Соне Алуко отбеляза почетното попадение за Ипсуич. И двата отбора промениха изцяло съставите си през второто полувреме.

Възпитаниците на Микел Аретета ще проведат подготвителен лагер в Германия, където ще се изправят срещу Нюрнберг. След това столичани пътуват за САЩ, където ги чакат нови три контроли. Арсенал открива сезона във Висшата лига на 5 август, петък, в лондонско дерби срещу Кристъл Палас.